мамабренда myrnashuba patentblog vegcouture укра pb_tm ре fashion киев мирнаяшуба мода одежда украина clothes girls бренд цветнаяшуба шуба шубакиев madeinukraine зробленовукра купуйсво купуйукра торговамарка фешнспецназ fauxfurcoat логотипукра moda авторськеправо семейныйфотодень
Перше, що хвилює власника ТМ перед запуском процедури реєстрації, чи не зареєстрували вже таку ж назву? Перевірка показує "вільно", і вперед реєстрація. А через рік-півтора ВІДМОВА Чому? Такої ж назви не має!⠀ Мало хто знає, що законом передбачено безліч критеріїв для відмови в реєстрації ТМ.⠀
Перед тим, як починати реєстрацію, треба розібратися, яке позначення можна реєструвати ☝️⠀
⠀
1. Позначення має не суперечити публічному порядку, принципам гуманності і моралі (незензурні слова, пропаганда війни, наркоманії, алкоголізму...)⠀ ⠀
2. Позначення не може імітувати офіційні назви держав, міжнародних організацій, герби, символіку, прапори, нагороди, офіційні печатки.⠀ ⠀
3. Не можуть бути зареєстровані позначення, які:⠀
не мають розрізняльної здатності (прості звичайні символи, крапка, тире, трикутник; загальновживані скорочення такі, як "грн", "см", "КПІ", такі частовживані в знаках слова, як "special", "general")⠀
є загальновживаними для товарів і послуг певного виду ( "молочка" для молочних продуктів; "market" для послуг з продажу; лінолеум, ксерокс, термос (уже видова назва)⠀
складаються лише з позначень, що є описовими (вказують на вид, якість, кількість, властивості товарів/послуг, хвалебний характер: "сироварня" для сирів; "валені іграшки" для іграшок; "найкраще пиво")⠀
є оманливими, або можуть ввести в оману щодо товарів/послуг або особи, що виробляє товар ("podushka" для постільної білизни; "vegan" для м'ясних товарів; "pampers" для дитячого харчування (можна сплутати виробника)⠀
відображають лише форму, що обумовлена природним станом товару( форма самого товару - звичайна форма пляшки).⠀ ⠀
4. Які можуть бути тотожними або схожими на стільки, що їх можна сплутати зі знаками:⠀
раніше зареєстрованими чи поданими на реєстрацію ТМ⠀
які визнані добре відомими⠀
фірмовими найменуваннями⠀
кваліфікованими зазначеннями походження товарів⠀
сертифікаційними знаками⠀
5. Такі, що відтворюють:⠀
промислові зразки⠀
назви відомих в Україні творів⠀
прізвища, імена, псевдоніми, портрети відомих в Україні осіб⠀
⠀
Але ми знаємо, як зареєструвати ТМ з такими позначенням⠀
Слідкуйте за @patentblog, все розкажемо
#patentblog #PB_TM #мамабренда
Плюси від зареєстрованої торгової марки:
⠀
1. Виключне право використання.
Будь-яке використання Вашої ТМ без дозволу власника є незаконним і тягне за собою відповідальність за законом.
⠀
2. Ефективне вкладання коштів.
Простіше і дешевше рекламувати тільки ТМ, ніж всю продукцію або послуги.
ТМ з часом її використання набуває певної вартості. Якої саме, залежить від багатьох факторів Але відомі випадки, коли вартість знака досягає таких меж, що стає дорожче всіх матеріальних активів підприємства.
⠀
3. Об’єкт для продажу (оренди).
Зареєстрована ТМ є окремим від предметом продажу або оренди, в тому числі при укладанні договорів франчайзингу☝️. На підставі укладання договорів про продаж ТМ або про видачу Ліцензії (оренди) на її використання Ви отримуєте істотну матеріальну вигоду, навіть не використовуючи ТМ самостійно.
⠀
4. Нематеріальний актив для статутного капіталу або балансу підприємства.
Права на ТМ віднесені до нематеріальних активів. Тобто, вартість ТМ можна поставити на баланс підприємства або внести до статутного капіталу при створенні фірми.
⠀
5. Престижний домен в зоні UA
Згідно Правила домена ".UA", отримати домен в зоні UA можуть тільки власники зареєстрованої ТМ.
За практикою, сайт, створений на такому домені, викликає довіру і лояльність клієнтів.
⠀
Державна реєстрація ТМ надає:
Право забороняти іншим особам використовувати ТМ без Вашого дозволу, за винятком випадків, коли використання торгової марки не визнається порушенням прав власника свідоцтва згідно з законом.
Право порушувати судові справи проти незаконного використання Вашої ТМ і вимагати від порушника відшкодування збитків.
Право проставляти поряд з товарним знаком попереджувальне маркування про його реєстрацію - символу ® або ™, який вказує, що знак зареєстрований. Право вимагати усунення з товару (його упаковки) незаконно використаної ТМ або позначення, схожого з ТМ настільки, що їх можна сплутати у відношенні однорідних товарів і послуг.
⠀
Отакі переваги дає Свідоцтво на ™️
⠀
Як же дізнатися, яка цінність Вашої ТМ, за скільки її можна продати? Таку ціну складаєте Ви, чи є якісь правила Якщо хочете, ставте + в коментарях, розкажу
#patentblog #PB_TM #мамабренда
Украли Вашу ідею та заробляють на тому?
⠀
Авторське право не діє. Нажаль, так вважає більшість у нашій країні. Люди розчаровані плагіатом, крадіжками своїх придумок. Мені часто кажуть: навіщо нам ті офіційні папірці, якщо нічого не зупиняє конкурентів, все одно копіюють або переробляють і користуються? І ніхто не наказує.
⠀
І так! Почнемо спочатку.
1) Ваше - це Ваше.
Будь-яке використання, навіть якщо переробка, то це порушення. І не важливо, чи то авторське право, чи то вже патент.
⠀
2) Хто має Вас захищати?
Якщо крадії безсоромно беруть Ваше і наживаються на цьому, чому Ви себе не захищаєте? Навіть, якщо у Вас не має Свідоцтва на авторське право, всі права за Вами з моменту створення! Частіше засовують голову в пісок, тихенько страждають та скаржаться на недієвість авторського права.
"Ой, ні. Це ж суд, довго, дорого. А хто я? Вони ж ОГО які. Ну вкрали.. Створю нове. А може вже нічого не створю, не має сил, украдуть знову". Знайомо?
⠀
3) Є Свідоцтво або навіть Патент. Але:
"Та що мені той захист? Нічого не дав. Конкуренти/партнери використовують самі і прибуток отримують. Вони все робили, я ж просто автор".
Люди, ви серйозно? Пройшли майже весь шлях і сіли в куточку з доказами в обіймах та мовчки спостерігаєте, як реалізовують та заробляють на Ваших розробках?
⠀
Звісно, що після такого не хочеться творити. Опускаються руки та пропадає віра в людей і себе.
⠀
Боротися треба самому. Захистні документи потрібні як доказ Ваших авторських прав. Це не сейф, в який не полізуть крадії. Ніхто їм, крім Вас, не заборонить полізти. Якщо вкрали, то боріться, наказуйте! Навіть якщо переробили, але ж для цього використали Ваше без дозволу. І це є порушенням!
⠀
Чому продовжують красти чужі розробки, ідеї, проекти? Та тому, що мало хто хоче заморочуватися доказом свого авторства і наказувати порушників. Порушники просто впевнені, що "вийдуть сухими із води" ще й отримають дохід.
Ви самі дозволяєте їм це зробити.
⠀
Ви готові боротися за Вашу творчість?
.
#PatentBlog #PB_TM #торговамарка #захист #бізнесвукраїні #авторськеправо #мамабренда #брендінг #українськийбренд #українськийбізнес #купуйсвоє #купуйукраїнське #бізнес #бізнесідея #реєстрація_фоп #бізнесwoman
7 вимог до назви бренду
Коли робимо неймінг, маємо для майбутньої назви кілька критеріїв:
1. Милозвучність. Назву має бути легко вимовити, без зайвої кількості суміжних приголосних. Тобто «Бранденбург» - не найкращий варіант для нашого мовного апарату.
2. Конотація/Асоціація. В ідеалі назва має позитивний або хоча б нейтральний асоціативний шлейф. Мережа салонів оптик «Сліпа курка» явно перекреативила.
3. Унікальність. Ця складна вимога має виконуватися хоча б на тому ринку, де збирається працювати компанія. З унікальністю допомагають неологізми, абревіатури та словосполучення. Наприклад, дитячі соки «Фрузі» явно не мають проблеми з унікальністю.
4. Емоційне забарвлення. Назву легше запам’ятати, якщо вона не просто підходить компанії, викликала певні емоції у читача (ностальгію, посмішку, мі-мі-мі, яскраву асоціацію). От перукарню «Руки-ножиці» важко забути.
5. Доцільність. Назва має хоч трошки «жити» поруч зі сферою бізнесу чи не протиречити його лінії (якщо це не задумка маркетолога). Горілка «Олімп» - це два слова, що не мають між собою жодного зв’язку.
6. Має однозначно читатися, писатися та вимовлятися. Зверніть увагу на можливі нестиковки з наголосом, варіаціями читання латинських літер і писання літер за звучанням. Одразу подумайте про домен для сайту, іноді цей факт може сильно послабити позиції гарного варіанту назви.
7. Довжина назви не більше 8 символів і 3 складів. Це не жорстка вимога, але такі назви найлегше читають, ними просто оперувати в мові і їх встигають прочитати на борді, їдучі автівкою.
⠀
Звичайно, до кожного з цих критеріїв можна знайти вдалий контраргумент, але виключення, як відомо, тільки підтверджують правило. Бажаємо вам придумати назву, щоб сім із семи;)
⠀
Стаття від @must.marketing - Агенція зі Львова, що спеціалізується на брендингу і має > 500 клієнтів в Україні та ще 9 країнах.
#українськийбренд #мамабренда
Заборонена фотозйомка людей без їх згоди.
Права сфотографованої особи захищені законодавством України!
⠀
Ставте ❤️, розкажу: коли можна, а коли ні
⠀
Цивільний кодекс передбачає, що здійснення теле-, відео-, кіно- або фотозйомки, може бути виконане тільки зі згоди особи.
⠀
Виняток становлять ті випадки, коли фото- чи відеозйомка проводиться відкрито1️⃣, тобто, на вулицях, під час мітингів, конференцій та інших заходів публічного характеру.
При чому це стосується лише здійснення зйомки.
⠀
Подальше використання відзнятого матеріалу: публічний показ, відтворення, розповсюдження - лише за згодою.
⠀
Також законодавство визначає, що фото з людьми можуть бути показані без отримання згоди, 2️⃣якщо особа позувала фотографові за плату.
⠀
Хоча "модель" має право вимагати припинення публічного показу фото в частині, що стосується її особистого життя.
Але лише за умови☝️ відшкодування всіх витрат, пов’язаних з демонтажем фото.
До переліку витрат, що підлягатимуть відшкодуванню слід відносити як реальні збитки, так і упущений дохід, а також моральну шкоду.
⠀
Ще зображення людини може вільно демонструватися без її дозволу, 3️⃣ для захисту безпосередньо її інтересів або інтересів інших осіб. Для доказів у суді, наприклад.
⠀
Також законодавство дозволяє непогоджену зйомку фізичної особи, в тому числі і таємну4️⃣, лише у випадках, що прямо встановлені законом. Так, наприклад, оперативні підрозділи для виконання завдань оперативно-розшукової діяльності при наявності, передбачених ст. 6 ЗУ "Про оперативно-розшукову діяльність", підстав мають право здійснювати візуальне спостереження в громадських місцях із застосуванням фото-, кіно- і відеозйомки.
.
#patentblog #PB_CP #PB_фото #фотосесія #фотографукраїна #фоторгафкиев #мамабренда #авторськеправо #захиставторськихправ #студійнафотосесія #сімейнафотосесія #рекламнафотосесія
Надумали зареєструвати назву свого проекту, а виявилося, що така назва вже зайнята Міняти назву Що робити
⠀
1️⃣Не панікувати, а подивитися, в якій сфері використовують таку ж назву? Бо в різних сферах правомірно використовувати одну й ту ж назву.
Гарний приклад паралельного використання однакових назв у різних сферах: бренд "Yamaha":
▫️Мотоцикли/мотори - Yamaha Motor Company ️
▫️Музичні інструменти - Yamaha Corporation
⠀
2️⃣ Необхідно перевірити, чи зареєстрована така назва як ТМ саме для Вашої сфери. Така перевірка допоможе зрозуміти, чи є дійсна перепона для реєстрації Вашої назви.
▫️В шапці профілю @PatentBlog є посилання на безкоштовну базу зареєстрованих ТМ в Україні, де можна самостійно безкоштовно зробити перевірку
▫️Якщо Ви знаєте реального конкурента на ринку у вашій сфері під такою ж назвою, але по базі зареєстрованих ТМ нічого не знайшли, то варто провести пошук і по ⚠️поданим заявками на реєстрацію ТМ. Адже реєстрація ТМ займає близько 18 місяців, і тих, хто в процесі реєстрації побачити можна лише провівши повний пошук. Він уже платний - перевірку робить патентне відомство️
⠀
3️⃣ Якщо така ТМ існує, необхідно оцінити Ваші шанси на паралельну реєстрацію:
▫️перевірити строки чинності ТМ
▫️чим дійсно займається конкурент (може в нього назва магазину одягу, а у вас магазин косметики)
▫️ наскільки відрізняється візуально (логотип) - клієнти не можуть сплутати, бо ви зовсім різні
⠀
Навіть, якщо вже існує така назва ТМ, не бійтеся захищати свою!
Головне - правильна стратегія
⠀
P.S.: Вибрала цю тему, бо якраз працюю над такою справою. Якщо хочете, після результату розкажу
#PatentBlog #PB_TM #мамабренда #торговамарка #реєстраціятм #бізнесвукраїні #неймінг #брендінг #українськийбренд #українськийбізнес #купуйсвоє #купуйукраїнське #бізнес #логотипукраїна #бізнесідея #реєстрація_фоп #madeinukraine #зробленовукраїні #інстаправо
Як клієнт втратив майже 5000 грн., заощадивши на перевірці ТМ
⠀
Цікавий та повчальний кейс.
⠀
Повний пошук - це платна перевірка Вашої назви по всіх базах ТМ (зареєстровані ТМ, в процесі реєстрації + міжнародна реєстрація в Україні).
⠀
Вартість лише зборів за таку перевірку наразі 864 грн (за 1 клас словесна ТМ) або 1728 грн (за 1 клас комбінована ТМ).
⠀
Клієнт користувався ТМ на ринку більше 15 років без реєстрації (ну так у нас іноді буває ). Реально ТМ знадобилася для домену ".ua". Так як спектр товарів широкий, то і класів назбиралося мінімум три. І щоб максимально заощадити на реєстрації, вибрали прискорений варіант без пошуку і логотипу (так як за прискореною процедурою за комбіновану ТМ значно збільшуються збори).
⠀
В результаті отримали можливу відмову у реєстрації по 3-м критеріям відмови.
1. В цих класах, але для інших товарів знайшлися ряд схожих ТМ (таке ж саме слово).
2. Слово мало певне значення в перекладі з німецької, яке для переліку частини товарів є описовим, а для другої частини - оманливим 3.
Компанія клієнта, доречі, мала таку ж саму назву, як і їх ТМ теж більше 15 років. Але чи можливо здогадатися про значення ТМ?
⠀
Реєстрацію ми, звісно, отримали.
Я це називаю - "відбили ТМ". Але ціною відмови від двох додаткових класів, за які вже було сплачено збори.
Офіційній ТМ та домену бути
⠀
Інший можливий сценарій подій:
За результатами повного пошуку реально оцінити шанси на реєстрацію додаткових класів. І "правильно" подавши заявку для цього випадку (є варіанти як ), реєстрація була б можливою для всіх класів. Або зразу вибрати найменш проблемні класи.
А знаючи значення слова, реєструвати лише словесну ТМ не дозволила б.
⠀
Мої висновки:
Не йти на поводку клієнта, якому "припекло" швидко і дешево. А доносити важливість повного пошуку та повного аудиту проекту. Деталі мають значення ☝️
⠀
А Ваші висновки?
#PB_TM #PB_case #мамабренда #бізнесwoman
Якщо така назва ТМ вже існує, і навіть, не лише один в один, а й схожа - це є перепоною в реєстрації Вашої ТМ☝️
⠀
Як же перевірити унікальність назви?
⠀
Варіанти:
⠀
1. База зареєстрованих ТМ - відкрита та безкоштовна (посилання в шапці профілю).
+ самостійно можна перевірити наявність ТМ, які вже отримали Свідоцтво.
+ тепер містить дані про прийняті до розгляду заявки на ТМ!!!
.
Мінуси: не показує схожі ТМ, а експертиза Укрпатенту перевіряє і схожі позначення.
Не дає % гарантію, що не отримаєте можливу відмову в реєстрації ТМ.
Корисність: підходить на етапі вибору назви
⠀
2. Повний пошук.
Офіційний документ Укрпатенту з результатами повного пошуку по всім базам, включаючи і тільки-но подані заявки на ТМ. Перевіряються як тотожні з Вашою назвою, так і схожі!
Додатковий детальний аналіз (нашої компанії) виявлених Укрпатенту ТМ на схожість з Вашою назвою + Висновки та Рекомендації щодо шансів реєстрації.
⠀
Тільки проаналізувавши конкурентів, ми підскажемо, як Вашій назві отримати Свідоцтво
⠀
І найпоширеніше питання:
А можна не робити пошук?
Так, звісно. Він не є обов'язковим. Але тоді відповідальність за Заявку - на Вас
#PatentBlog #PB_TM #мамабренда #торговамарка #реєстраціятм #бізнесвукраїні #неймінг #брендінг #українськийбренд #українськийбізнес #купуйсвоє #купуйукраїнське #бізнес #логотипукраїна #бізнесідея #реєстрація_фоп #madeinukraine #зробленовукраїні #інстаправо
Чому реєстрація ТМ в Україні так дешево?
⠀
Мінімальна вартість державних зборів за реєстрацію ТМ складає 1235 грн☝️
⠀
Мало це чи багато, пропоную прослідкувати порівнюючи з аналогічними зборами за реєстрацію ТМ у сусідніх країнах⬇️:
⠀
Мінімальна вартість зборів за реєстрацію ТМ:
Російській федерації - біля 10000 грн
Республіці Білорусь - біля 15000 грн.
⠀
Чому у нас така сума? Справа в тому, що збори не змінні уже з грудня 2004 року
Як гадаєте, на той час це була значна сума?
⠀
Але... ⚠️⚠️⚠️
⠀
МЕРТ розробило проект постанови про підвищення зборів за подачу заявок на реєстрацію об'єктів ІВ в Україні.
⠀
Проект передбачає, що вартість реєстрації ТМ збільшиться в 4 рази.
⠀
Мінімальна вартість зборів має складати від 4685 грн, а не 1235 грн, як зараз.
⠀
Те ж саме стосовно інших об'єктів ІВ.
⠀
Цікаво, що проект надає можливість знижок на електронну подачу заявок на реєстрацію ТМ. Тобто, бонуси для Вас від мене -20% збору за подачу заявки на ТМ. Бо, як представник, маю переваги електронної подачі документів. Але, думаю, Вас ця інфо не дуже гріє
⠀
Як скоро вартість ТМ здорожчає?
Передбачити важко.
Банальним чуткам, "після виборів", не вірю. Бо в нашій країні всі відповідальні дії люблять прив'язувати до "після виборів"