vsco vscopeople vscocam vscogood vscophoto vsconature vscorussia vscodaily vscoeurope vscoonly vscophile spring vscobest vscofashion vscojournal vscomoment beautiful belarus blackandwhite conseptualphotography filmphoto following followme ilove_simplebeyond indonesia instadaily instagirl likeforfollow живойвокалворонеж
#downtowncairo #cairopeople #vscopeople #postthepeople #architecture #vscocamegypt #vscocairo #architecturalphotography #myegypt #streetphotography #vscolike #mobilephotography #vscogallery #vscoedit #vscocam #bestofvsco #postthepeople #cairopeople #downtown #photooftheday #photogram #photogrid #streets #vscogrid #vs_gallery #cairo #egypt #vs
Так куди дівалась вся радіація з Чорнобиля? Чому там тепер безпечно гуляти?
.
Насправді, радіація нікуди не дівалась і гуляти там зовсім не безпечно.
За нормами безпеки у Прип’яті можна знаходитись лише 8 (!) годин, а у Чорнобилі — лише 15 діб (варто зазначити, що територія Прип’яті заражена більше, ніж абсолютна більшість інших об’єктів ЧЗВ).
.
До сьогодні в зоні є місця із підвищеним і навіть смертельно небезпечним рівнем радіації. Але питання лише у часі — тільки ТРИВАЛЕ перебування на таких місцях може призвести до серйозних радіаційних уражень організму, або навіть до променевої хвороби.
.
Офіційні джерела констатують, що «зараз, завдяки зусиллям по очищенню зони і кількості часу після аварії, підвищені рівні радіації є тільки в безпосередній близькості до АЕС, в основному по слідах найпотужніших західного та північного викидів з реактора, і в деяких місцях території самої АЕС. Рівні, що можуть призвести до гострої променевої хвороби, залишилися тільки всередині чорнобильського Саркофага - об'єкта «Укриття»
Which means, що якщо не лізти в жерло, то вас і не поплавить хоча звісно, в жерло вас ніхто і не пустить.
.
А тепер найцікавіше — якщо ви все ж таки поїдете в ЧЗВ, за одну добу ви отримаєте іонізуюче опромінення альфа- бета- і гамма-променями в кілька разів менше, ніж при трансатлантичній подорожі літаком ✈️☢️
Так, з точки зору радіації літати небезпечніше, ніж гуляти під реактором!
.
Для порівняння — за дві доби у ЧЗВ я отримала опромінення 0,007 зібертів (у мене був одноразовий персональний датчик і кожен з нашої групи на виході мав різні дози в залежності від того, де він лазив і чого нахватався).
І — увага — 0,003 зібертів в середньому ви отримуєте за годину подорожі літаком.
.
Тобто, по Європі в одну сторону — більше, ніж побувати два дні у вимерлих містах-привидах і навіть безпосередньо біля розваленого вибухом реактора.
Отак.
А коли летите над океаном десять годин — там взагалі жопа.
.
Останнє з цікавого (не в сенсі розваг, звісно) — як я уже сказала вище, найбільше фонить зовсім не біля енергоблоків. Хочете знати де, окрім як під самим саркофагом можна отримати променеву хворобу?
Collecter les statistiques #VSCOPEOPLE effectuez une recherche à l'obtention des statistiques (Aller à la sélection).