лашуки укра ukraine моесело селолашуки ukrainianvillage ukrainianbeauty моер наш життясела село кв миукра spring красапоукра селоилюди flowers вишиванка люблюукра свято flowerstagram веснавсел традиц life nature моесело
8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.
Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.
В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років". Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Нове свято встановлене задля "вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих".
Вшановують цього дня воїнів, "жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни". Офіційне гасло пам’ятних заходів – "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо". Новим символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. До Днів пам’яті та примирення приурочені меморіальні й урочисті акції, які мають відбутися 8 та 9 травня.
#9травня#9мая#деньперемоги#деньпобеды
#мипамятаємо#селолашуки #лашуки #моесело #люблюукраїну #ukraine
Це чарівна квітка Сакури
Японська сакура - це відомий символ Японії та японської культури. Хаару, японською весна - час цвітіння японської сакури, з якою пов'язаний один з найкрасивіших свят Країни Висхідного Сонця. Сакура - японська назва декоративного дерева, що належить до виду вишні мелкопильчатой, а також його суцвіть і з давніх пір шановане японцями.
У нас в Україні це дерево теж гарно прижилося і радуе нас своїм цвітінням.
#сакуравукраїні#сакура#красаукраїни #моесело #моеріднесело #веснавселі #рідназемля #селоілюди #лашуки #селолашуки #ukrainianvillage #ukrainianbeauty #flowers #nature #ukraine #flowers #may #spring #樱
Прекрасні тюльпани
°
°
°
Природним середовищем проживання тюльпана є гориста місцевість.
Перші тюльпани потрапили у Нідерланди з Константинополя (нині Стамбул) в 1544 році. Дикі тюльпани і сьогодні можна зустріти в Південній Європі, Північній Африці і деяких частинах Азії, в районі північного сходу Китаю. Тюльпан є національною квіткою Туреччини та Ірану.
Назва цієї диво-квітки походить від сло ва tiilbent – так по-турецьки вимовляють перське dulband, що означає "тюрбан". Пов’язано це з тим, що мовою етимологів іменується "уявною схожістю": нерозпущеною квітка за формою нагадує тюрбан (хоча, можливо, причина в тому, що у турків здавна прийнято носити квітку тюльпана в головному уборі).
У Нідерландах (а саме так слід називати цю країну, оскільки "Голландія" охоплює лише дві з дванадцяти її областей) тюльпани дійсно здобули надзвичайну популярність. Однак історії про велику мильну бульбашку під назвою «тюльпаноманія» на початку XVII століття сьогодні представляються сильно перебільшеними.
#tulips #tulip#flowerstagram #may#flowers #nature #ukrainianvillage#лашуки #ukrainianbeauty #ukraine #spring #тюльпани#мійсадок #селоілюди #життясела #квіти #моесело #моеріднесело
Пасха ☺️⛪
ЧАСТИНА 4️⃣
З Великоднем пов’язано безліч вірувань:
Вважається, на Великдень все стає видимим, навіть містичне; маленькі діти з чистою душею можуть побачити всі земні скарби, які у цю ніч світяться вогниками.
На Великдень можна просити у Бога все. Так, люди похилого віку розчісували своє волосся з думкою про онуків, щоб їх було стільки, скільки волосся на голові. Бажаючи розбагатіти, вмивалися зі срібного посуду. Дівчата просили нареченого.
З нетерпінням чекали першого удару дзвонів. Якщо з першим ударом перехреститися зі словами: «Христос воскрес, а рабу (ім’я) здоров’я», то одужає навіть важко хвора людина.
Вставали до світанку, щоб не проспати щастя.
Дівчата вмивалися водою з червоного яйця, щоб бути рум’яними.
На Великдень усі мають веселитися, інакше сумувати доведеться весь рік.
Але існують і застереження:У Великдень не можна займатися домашньою роботою – з клопотами піде щастя.
Освячені продукти не можна викидати, їх потрібно з’їсти за святковим столом, поділитися з рідними та сусідами або роздати бідним.Подружжя не повинно христосатися на людях – до розлуки.
Гріх проливати кров тварин протягом Світлого тижня, адже вони теж радіють Христовому Воскресінню і славлять Бога.
Не можна викидати шкаралупу за вікно, щоб не потрапити в Ісуса і апостолів, які весь тиждень ходять по землі у жебрацькому дранті.
#паска2019#свято#україна #моесело #моеріднесело #традиції#нашітрадиції
#нашізвичаї #ukraine #ukrainianvillage #лашуки